Где одоше наши осмаци?

Коју средњу школу су свршени осмаци уписали, бодове са завршног испита, бодове које су освојили на основу успеха, све то објављује Министарство просвете, науке и технолошког развоја. Јединствена шифра, коју је добио сваки ученик осмог разреда, пред полагање мале матуре, уноси се ОВДЕ како би се видели сви ти подаци.

У бодове за упис у средње школе убрајају се бодови добијени на основу успеха на крају шестог, седмог и осмог разреда основне школе, као и бодови остварени на тестовима у оквиру полагања мале матуре. На основу тих бодова будући ученици средњих школа попуњавали су листу жеља и извршена је расподела свих ученика по средњим школама. Нераспоређени ученици имају шансу да у другом кругу конкуришу за преостала слободна места по школама.

Надамо се да су наши осмаци уписали жељене школе и да ће и убудуће бити успешни као и до сада.